Zeytinyağlı Sabunun Faydaları ve Kullanımı

İnsanlarımız saç ve cilt bakımlarını en üst seviyede tutmak amacıyla tercih ettikleri birçok doğal ürünler bulunmaktadır. Bunların arasında da hayvansal, parfüm ve doğal formüllü yağlardan üretilen sabunlar bulunmaktadır. Sabunlarda geçmiş zamanımızdan bu zamanki günümüze kadar gelen doğal bakım ürünlerdir. Tabi ki günümüzde üretilen her sabunu kullanmak doğru bir karar değildir. İnsan tarihinde de bilinen ilk sabunlar arasında başta bıttım sabunu daha sonra zeytinyağlı sabunlar gelmektedir. Yağlar ise insanların sağlığını dengede tutmasını sağlayan en önemli faktörlerden birisidir. Bu nedenle de zeytinyağlı sabunların birçok etkili özelliklere sahip olması herkes tarafından tercih edilmesi demektir.

Tarihte ilk olarak bilinen bıttım sabunu ve zeytinyağlı sabunların özellikleri hemen hemen aynıdır. Üretimleri sırasında sadece yağlar farklı olarak kullanılmaktadır. Bıttım sabunu üretiminde menengiç yağı kullanılıyorsa, zeytinyağlı sabunda ise zeytinyağı kullanılmaktadır. Bu iki sabunun faydaları söylediğimiz gibi birebir aynıdır. Zeytinyağlı sabunların faydaları nelerdir? Saç dökülmesini ve kepeklenmeyi önleyici özelliğe sahiptir. Saç köklerini güçlendirir ve böylece saçlarınızın daha güçlü kalmasını yardımcı olur.

Zeytinyağlı Sabunların Kullanımı (Adım Adım)

Sabunu kullanmaya başlamadan önce saçlarınızın ılık su ile mutlaka yıkamanız gerekmektedir. Saçlarınızın suyu iyice yutmasını sağlamalısınız.

Bu işlem tamamlandıktan sonra zeytinyağlı sabunu su ile ıslatın.

Daha sonra sabunu iyice köpürterek saç derinize parmak uçlarınız ile masaj uygulamaya başlayınız. Bu işlemi yaparken ortalama 2-6 dakika arasında sürdürmeye devam ediniz.

Bu işlemi uygularken parmak uçlarınız ile saç derinizi yavaş bir şekilde kaşımaya başlayınız.

Zeytinyağlı sabunu kullanırken ardından farklı bir ürün kullanmamanız gerekmektedir.