Siirt Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu Siirt ilimizde geleneksel yöntemler ile üretilen mucizevi doğal güzellik saç ve cilt sabunudur. Ana üretim yerine Siirt olduğundan dolayı bazı bölgelerde Siirt bıttım sabunu olarak da adlandırılmaktadır. Siirt’in merkezi ve köyleri civarında tamamen doğal yöntemler, el yapımı ve eski geleneksel ev yöntemleri kullanılarak üretilmektedir. Sabunun yapılışında sadece bıttım yağı kullanılmaktadır. Bıttım meyvesi ülkemizde sadece Siirt ili civarında yetişen bir bitki türüdür. Bu bitkinin yapraklarının yağı ile bıttım sabunu elde edilmektedir. Bıttım meyvesinin farklı yörelere bağlı olarak birkaç ismi daha bulunmaktadır. Bunlar; gizven, bıttom, botan, çitlenbik ve menengiç olarak bilinmektedir. Fakat ülkemizde ve tüm dünyada sabun daha çok bıttım olarak bilinmektedir. Sabunun üretimi sırasında kullanılan bu yağ ile antiseptik özellik oluşmaktadır. Böylece antiseptik özelliği taşıyan sabun oldukça kıymetli bir ürün haline gelmektedir. Sizlere antiseptik özelliğinin ne işe yaradığını daha özetli bir şekilde anlatalım. Antiseptik diğer ismi ile bilineceği gibi mikrop öldürücüdür. Şöyle ki saç ve cilt sorunlarının oluşma sebebi özellikle vücuda bulaşan mikroplardan kaynaklı bir durumdur. Sizler de saç veya cilt sorunlarınızı gidermek için öncelikle cildinizde ki anti bakteriyel mikropları yok etmeniz gerekecektir. Bu nedenle yapmanız gereken tek şey Siirt bıttım sabununu cildinize kullanmak olacaktır. Sabun sivilce, egzama, mantar, sedef ve kaşıntı problemlerine karşı oldukça etkili sonuçlar göstermektedir. Aynı zamanda bununla birlikte saç sorunlarına karşı da kullanılması önemli faydalara yer verecektir. Saç için faydalarını da açıklayacak olursak; saç dökülmesi, kepeklenme, beyaz saçlar, kırık saçlar, yağlı saçlar ve güçsüz saçlara karşı da faydalı bir üründür. Organik bıttım sabunu olduğundan dolayı gönül rahatlığı ile günlük hayatınızda da el yıkaması nedeniyle de kullanabileceğiniz bir temizlik ürünüdür.

Doğum sonrası, ergenlik çağı veya mikroplardan buluşan sivilceleri de bu ürün ile giderebilirsiniz. Bıttım sabunun sivilceye faydaları hakkında daha çok bilgiye de sahip olabilmek için link üzerinden sayfaya ulaşabilirsiniz. Sabun tamamen doğal üretiliyor olmasından dolayı herhangi bir yan etkisine maruz kalmanız söz konusu bile değildir. Saç veya cildiniz için kullanmanız gereken %100 doğal sabundur.

Siirt bıttım sabunu gösterdiği olumlu sonuçlar sayesinde birçok ünlü adamlarında kullanmasına vesile olmuştur. Sizlerde bu doğal mucizevi sabunun faydalarından yararlanabilmek için hemen internet üzerinden sipariş ver formunu doldurabilirsiniz.