Mardin Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu Siirt ve Mardin illerinde özdeleşmiş doğal mucizevi saç ve cilt sabunudur. Birbirlerine yakın iller olan Mardin ve Siirt’te uzun yıllardır bıttım sabunu üretimi yapılmaktadır. Faydaları ile rağbet gören sabun, ülkemiz haricinde de birçok ülkede ilgi ile karşılanmaktadır. Sabunun yapılışında önemli bir rol oynayan bıttım bitkisinin ana üretim yeri Siirt’tir. Siirt’te yetişen bıttım bitkisi Mardin illerine yakın olan bölgelerde de yetiştirilmektedir. Böylece bıttım sabununda kullanılan ham madde hem Siirt’te hem de Mardin’de üretilmektedir. Mardin ve Siirt bıttım sabunu üretiminde, kullanımında ve faydalarında herhangi bir ayırt edici özellik yoktur. Tamamıyla aynı üretime sahip ürünlerdir. Ancak sizlere bu makalemizde yine de Mardin bıttım sabunu faydaları ve kullanımı hakkında bilgilere yer vereceğim.

Mardin Bıttım Sabunu Faydaları

Mardin ilimizde doğal yöntemler ile üretilen bıttım sabunu faydaları saymakla bitmemektedir. Saç dökülmesini tamamen azaltır ve aynı zamanda saç kepeklenmesini önler. Oluşabilecek saç sorunlarına karşı engelleyici özelliğe sahiptir. Bıttım sabununu saçlarınıza kullanarak saçlarınızı koruyabileceksiniz. Saç derisine işlediği muhteşem tedavi ile saç derisini iyileştirir ve saç sorunlarının önüne geçer. Aynı zamanda doğal saçlara sahip olan kişiler içinde kullanılması gereken sabundur. Çünkü herhangi oluşabilecek bir saç sorununa karşı bıttım sabunu hemen müdahale de bulunur. Böylece sabunu kullanarak saçlarınızı koruyabileceksiniz. Bıttım sabunu faydaları saymakla bitmeyen mucizevi üründür. Sadece saç sorunlarını önlemek ile kalmayıp cilt sorunlarını da önlemeye yardımcı olmaktadır. Sivilce, egzama, mantar, sedef, kaşıntı gibi birçok cilt sorunlarına karşı kullanım gerektiren sabundur. Gözeneklerin açılmasında ve varislerin rahatlatılmasında etkili bir üründür. Antiseptik özelliği sayesinde vücutta bulunan mikropların engellenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Sakal uzamasında da faydalı bir üründür.

Mardin Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Saç ve cilt için ayırt etmeksizin kullanımı düzenli olmalıdır. Bıttım sabunu kullanımı sırasında önem ve düzen gerektiren bir unsurdur. Saçlarınız veya cildiniz için kullanacak iseniz birkaç önemli noktaya dikkat etmelisiniz. Aslına bakılırsa bıttım sabunu kullanımı oldukça basittir. Şimdi sizlere vereceğim birkaç püf nokta sayesinde sabunun faydalarından hızlı bir sürede etkileneceksiniz. Peki Mardin bıttım sabunu nasıl kullanılır? Saçlarınız için kullanıyorsanız öncelikle ılık su ile saçlarınızı nemlendiriniz. Bu işlemi yaptıktan sonra sabunu saçlarınıza kullanma başlayın. Sabun köpük yapmaya başladıktan sonra saçlarınıza birkaç damla su dökerek parmak uçlarınız ile yaklaşık 6 dakika boyunca masaj uygulayın. Saç derisini iyice kaşıyın. Mikroplar kendini dışarıya atmaya başlayacaktır. Bu işlemi uyguladıktan sonra saçlarınızı ılık su ile iyice köpük  kalmayacak şekilde yıkamaya başlayın. Bu işlemlere dikkatli ve özenli bir şekilde dikkat ederseniz saç sorunlarınızı giderebileceksiniz. Cilt için kullanımı ise aynı şekilde saçlardaki kullanım gibi uygulayın. Sorunlu bölgeyi köpükleyin ellerinizin avucu ile 6 dakika boyunca masaj uygulayın. Bu işlemi her iki günde bir uygularsanız sabunun faydalarını gözle görülür bir şekilde fark edeceksiniz.

Mardin bıttım sabunu faydaları ve kullanımı hakkında sizlere anlatacaklarımız bu kadar. Sıra sabunu satın alıp kullanmakta. Sorunlarınızı gidermek için kesinlikle tek tercihiz doğal ürünler olmalıdır. Bu ürünlerin başında da Mardin’in mucizevi sabunu yer almaktadır. Sipariş vermek için sayfamızdan sipariş ver formunu doldurabilirsiniz.