Hakiki Bıttım Sabunu Nasıl Anlaşılır?

Bıttım sabunu Siirt’te doğal yöntemlerle üretildiği için Siirt bıttım sabunu olarak da bilinmektedir. Bıttım, çitlenbik, menengiç ve gizven isimleri ile de bilinmektedir. Makalemizde sizlere hakiki bıttım sabunu nasıl anlaşılır? hakkında önemli bilgilere değineceğiz. Başta saç dökülmesi olmak üzere kepeklenme, yağlı saçlar, kırık  ve güçsüz saçlar için oldukça yararlı bir saç sabunudur. Saç sorunlarını önlemek için satılan kimyasal içerikli pahalı ürünler fayda sağlamazken, Siirt bıttım sabunu tamamen doğal üretildiği için oldukça etkili sonuçlar göstermektedir. Aynı zamanda hem kalitesi ile hem de ucuzluğu ile dikkat çekmektedir. Ancak bu ürün ile birçok önemli yerlere dikkat etmeniz gerekecektir. Çünkü sabun oldukça rağbet gören bir ürün olduğu için kar amacını fazlalaştırmak için birçok firma sahte olanını üretir ve piyasaya satışa sunar. Sahte ürünleri kullanan birçok insan sabunun faydasız ve zararlı olduğunu dile getirmektedir. Bu yüzden sizler bıttım sabunu satın alırken birçok önemli yerlere göz değdirerek satın almanız gerekecektir. Şimdi sizlere doğal olanı hakkında birçok bilgiden söz edeceğim. Öncelikle bıttım sabunu rengi, kokusu, satışa sunulan fiyatı ve son olarak nerede üretildiğini bilmeniz gerekmektedir. Bunlara dikkat ederseniz böylece sahte satan firmalarında satış yapmasını engelleyebileceğiz.

Hakiki Bıttım Sabunu Nasıl Yapılır?

Şimdi Siirt bıttım sabununu tanıyalım. Siz değerli müşterilerimizin sabunun nerede üretildiği hakkında bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Bıttım sabunu Siirt ili civarında yetiştirilen bıttım meyvesinin yani Siirt fıstığının aşılanmamış hali olan bitki türünün yağı ile elde edilmektedir. Bıttım meyveleri Siirt’e bağlı köylerde toplatılmaktadır. Hasat zamanı her yıl Eylül ayında yapılmaktadır. Bıttım meyvesinin rengi açık ve koyu yeşildir. Sabun üretiminde kullanılan bıttım meyvesinin yağı sabunda antiseptik özelliği oluşturmaktadır. Bıttım yağı açık ve koyu yeşil renge sahip olduğu için bıttım sabunu üretiminde kullanılırken sabunda kendi kendine doğal yoldan açık veya koyu yeşil rengini almaktadır. Sabun zamanla bekletilip kurudukça doğal olarak sarı rengini de alabilmektedir.

Hakiki Bıttım Sabunu Kokusu Nasıldır?

Aldığınız sabunun rengine göz gezdirerek bakarsanız sabunun yeni mi üretildiği yoksa eski zamanda mı üretildiğini kolaylıkla anlayabilirsiniz. Yukarıda verdiğimiz bilgiye dayanarak sabun ilk üretiminde açık veya koyu yeşil renkte üretildiği için ve zamanla sarı rengi aldığı için satıcıya birkaç soru sorarak sabunun hakiki mi sahte mi olduğunu anlayabilirsiniz. Böylece satıcıya soracağınız soru sabun ne kadar süre önce üretildi? Bu soruyu satıcı firmaya sorduktan sonra alacağınız cevap sayesinde sabunun hakiki mi sahte mi olduğunun kanaatine varabilirsiniz. Bıttım sabununun diğer adı çitlembik olduğunu makalemizde sizlere anlatmıştık. Çitlenbik meyvesini gören kokusunun nasıl olduğunu bilir. Hakiki bıttım sabunu çitlenbik yağı ile üretildiği için hoş bir aroma kokusu vermektedir. Çitlenbik kokusundan anlıyor iseniz sabunu koklarken çitlenbik kokusu veriyor ise sabun hakiki olduğu anlamına gelmektedir.

Hakiki Bıttım Sabunu Faydaları

Bıttım sabunu düzenli kullanım sonucunda saçların daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur. Aynı zamanda saç dökülmesini, kepeklenmeyi ve saç beyazlamasını tamamen önleyici özelliğine sahiptir. Kırık ve ince saçların daha kalın ve sert olmasına yardımcı olur. Bıttım sabunu sadece saç sorunlarını önlemek ile kalmayıp daha birçok cilt sorunlarına karşı da etkili olan faydalı sabundur. Yağlı ciltlere, sivilcelere, egzamaya, mantara, sedefe ve kaşıntılara da iyi gelen doğal mucizevi sabundur.

Hakiki bıttım sabunu satın almak için hemen sayfamızda bulunan sipariş ver formunu doldurabilirsiniz. Aynı zamanda sipariş hattı numarasından bizlerle hemen iletişim haline geçebilirsiniz.