Güzellik Meleği Bıttım Sabunu

Güneydoğu Anadolu bölgesinde binlerce yıldır üretimi sağlanan bıttım sabunu insanların güzellik meleği olmaya devam ediyor. Sağladığı mucizevi faydalar sayesinde birçok saç ve cilt problemlerine karşı adeta melek gibi duruyor. Günümüzde üretilen birçok kimyasal şampuan, krem ve sabunlara karşı Türkiye’de en çok tercih edilen bakım ürünleri arasında yer alıyor. Daha çok Siirt ilinde üretilen bıttım sabunu el yapımı olarak üretiliyor. Yapımı sırasında herhangi bir katkı maddesine ihtiyaç duyulmadan üretilir. Katkı maddesi kullanılmadığı içinde insan sağlığını olumsuz yönde etkilememektedir. Her yaş grubu içinde uygun olan Siirt bıttım sabunu tamamen zararsız bir üründür.

Güzellik meleği olan sabunumuz özellikle sivilce, egzama, mantar, sedef ve kaşıntı gibi daha birçok cilt problemlerine karşı faydalıdır. Sizlerde cilt problemlerinizi önlemekte zorluk çekiyorsanız mutlaka bıttım sabunu kullanmanız gerekiyordur. Peki neden bıttım sabunu ? Sabun üretilirken yapımında bıttım bitkisinin yağı kullanılır. Bu yağ oldukça kıymetlidir. Sabun yapımında kullanıldığı anda sabunda antiseptik mikrop öldürücü özelliği oluşturmaktadır. Cilt hastalıklarının oluşmasının en büyük nedeni de mikroplardır. Bu mikropları dışarıya attıktan sonra cilt hastalıklarımızda vücudumuzdan uzaklaşmış olacak. Bu nedenle bıttım sabunu güzellik meleğiniz olmayı başaracaktır.

Ayrıca saç problemlerine karşıda tavsiye ediliyor. Sizlere bıttım sabunu faydaları hakkında ne kadar bilgi verirsek o kadar az diyebiliriz. Çünkü sabunun faydaları saymakla bitmemektedir. Saç dökülmesi, saç egzaması, saçkıran, saç kırılması ve benzeri saç problemleri ile karşı karşıya iseniz bıttım sabunu sizlere şifa olabilir.