Bıttım Sabunu Yüze Nasıl Kullanılır

İnsanlarda en çok yaygın olarak görülen cilt problemleri rahatsızlıklarıdır. Bıttım sabunu faydaları hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler ne yazık ki sivilce, egzama  ve mantar gibi rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalabiliyor. Makalemizde siz değerli müşterilerimiz için sabunun yüze sunduğu faydaları ve yüze nasıl kullanıldığı hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Sabunumuz saç rahatsızlıklarını giderdiği kadar cilt problemleri rahatsızlıklarını da gidermek de etkili sonuçlar göstermektedir. Sizlere sivilce rahatsızlığı örneğini vererek makalemize devam edeceğiz. Sivilceler yüz bölgesinde oluşunca en çok sinir edici durumlardan biri olarak bilinmektedir. Yüz simasında oluşan sivilceler giderilmesi için harcadığımız çabalar ve ücretler bizleri daha çok sıkıntılı bir duruma düşürmektedir. Özellikle de sivilceleri gidermek için kullanılan kimyasal bakım ürünleri sivilcelerin daha çok azmasına ve yayılmasına neden olmaktadır.

Kimyasal içerikli ürünler herkes tarafından artık biliniyor ki, zararlı ürünler haline gelmiştir. Bu tür kimyasal maddeler barındıran ürünler son zamanlarda gelişen teknolojilerle birlikte satın alınmamaya başlanmıştır. Daha önce kullanılan sivilce bakım ürünleri sivilceleri gidermesi gerekirken ne yazık ki daha çok artmasına sebebiyet göstermektedir. Kimyasal içerikli ürünleri bir kenara bırakmanızı ve Siirt’in tamamen doğal bıttım sabununu kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Bıttım sabunun yüze faydaları saymakla bitmemektedir. Yüz simasında oluşabilecek bütün cilt rahatsızlıklarına sabunumuz faydalı ve etkili sonuçlar göstermektedir. Tamamen doğal üretildiği için hiçbir yan etkisine maruz kalmayacaksınız.

Bıttım Sabunu Yüz Bölgesine Nasıl Kullanılır

Sabunun kullanımı oldukça basittir. İlk olarak ılık su ile yüzünüzü iyice yıkayınız. Ardından sabunu yüzünüzün her bölümüne yavaş yavaş kremliyor gibi dolaştırmaya başlayın. Fakat bu sırada kesinlikle hızlanmayın çünkü sert bir şekilde sabunu yüz bölgenize gezdirirseniz sivilcelerin kanamasına neden olabilirsiniz. Tamamen düzenli bir şekilde yüze ovalayın. Köpük yayılmaya başladıktan sonra sabunu bırakıp ellerinizin avucu ile narin bir şekilde iyice ovalayın. Yaklaşık 2-5 dakika arasında bu işlemi gerçekleştirin. İşlemi tamamladıktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayınız. Yüzünüzü iyice duruladıktan sonra havlu ile çok az bir şekilde yüzünüzü kurutun. Kesinlikle tamamen yüzünüzü kurutmayın. Aynı zamanda yüzünüzü kurularken bu sırada çok yavaş bir şekilde kurutun. Çünkü sert bir şekilde havlu ile yüzünüzü kurutursanız sivilcelerin patlamasına neden olabilirsiniz.

Bıttım sabunun yüze kullanımı anlattığımız gibidir. Dikkatli ve özenli bir şekilde kullanım sergilerseniz ortalama 1 hafta içerisinde sivilcelerin azaldığını görebileceksiniz.