Bıttım Sabunu Saç ve Cilt Dostu

Bıttım, Güneydoğu Anadolu bölgemizin Siirt ve Mardin illerinde yetişen doğal bitki türüdür. Küçük taneli meyve çeşitleridir. Bıttım sabunu bıttım yağı sayesinde üretilen ve diğer adı ile çitlembik olarak bilinen aynı zamanda menengiç ağaçlarının yağı ilave edilmesi ile elde edilen doğal saç ve cilt ürünüdür. Siirt ve Mardin illerimizde el yapımı olarak tamamen eski geleneksel yöntemler ile üretilmektedir. Bıttım sabunu saça ve cilde sunduğu yararlar ile adete dost olmuş diyebiliriz. Bu makalemizde sizler için bıttım sabunu hakkında birçok detaylı bilgilere analizli olarak yer vereceğiz. Şimdi sizlere ilk olarak bıttım sabunu saça ve cilde faydaları nelerdir? sorusu için birkaç önemli bilgiler verelim. Çünkü bu soru son dönemlerde en çok sorulan soruların başında gelmektedir.

Bıttım Sabunu Cilde Faydaları

Bıttım sabununda kullanılan bıttım yağı sabunda antiseptik özelliği içermektedir. Öncelik olarak sivilce, mantar, sedef, egzama, kaşıntı gibi daha birçok cilt sorunlarını antiseptik özelliği sayesinde önlemektedir. Cildinizde bulunan yağları azaltmakta büyük bir role sahip temizlik ürünüdür. Aynı zamanda cildin nemlenmesin de de etkili sonuçlar göstermektedir. Güneş lekelerinin tedavisinde Siirt bıttım sabunu oldukça faydalı sonuçlar vermektedir. Varislerinde rahatlatılmasında etkilidir.

Bıttım Sabunu Saça Faydaları

Sizlere sabunun cilde faydalarını sıraladık, peki saça faydaları nelerdir? Özellikle kepeklenme insanlar için en çok rahatsız edici saç sorunları arasında yer almaktadır. Böylece kepeklenmeyi tamamen önleyici özelliğe sahiptir. Aynı zamanda saç dökülmesini büyük bir oranda azaltır. Güçsüz ve cansız saçları onararak saçların güçlü ve canlı görünüm kazanmasına yardımcı olur. Saç köklerini güçlendirir ve saçların daha sağlıklı beslenmesine yardımcı olur. Beyazlayan saçların tekrar eski doğal rengine kavuşmasını sağlayarak, saç boyalarını terk ettirmeye yardımcı olur. Yağlı saçları onarır ve yağ oranını azaltır. Saçları parlatıcı özelliğe sahiptir. Böylece jöle gibi saç bakım ürünlerini kullanmanızı engeller. Saç köklerini beslediği için kıvırcık saçlara sahip olan insanlar için saçların doğal şekil almasına yardımcı olur.

Bıttım Sabunu Cilde Nasıl Kullanılır?

Sedef hastalıklarına da bıttım sabunu iyi gelmektedir. Ancak sabunun faydalarından yararlanmak için sabununda kullanımı oldukça önemli bir unsur haline gelmiştir. Cildinize sabunu uygularken köpüklenmeyi cildinizin her bölümüne masaj uygulayarak gerçekleştirmelisiniz. Bu işlemleri gerçekleştirirken suyun sıcaklık derecesi normal seviyede yani ılık olmalıdır. Masaj seanslarını uygularken 4 dakika aralar ile uygulamanız gerekmektedir.

Bıttım Sabunu Saçta Nasıl Kullanılır?

Saça ve cilde kullanırken ayrım yapmadan yeniden ılık suyu tercih etmeniz gerekmektedir. Sabunu kullanmaya başlarken köpükleşmeye başladığı andan itibaren parmak uçlarınız ile masaj uygulayınız. Bıttım sabunu kullanırken şampuan veya saç kremi kesinlikle kullanmamanız gerekmektedir. Farklı bir ürün kullanmanız sizlere sabunun faydalarından çok zararları ile karşı karşıya kalırsınız.

Makalemizde bıttım sabunun saça ve cilde faydaları hakkında bilgilere yer verdik ve aynı zamanda sabunun saça ve cilde nasıl kullanılması gerektiği hakkında da detaylı bilgiler verdik. Şimdi sıra doğal sabunun siparişini vermekte. Bıttım sabunu fiyatı ile de uygundur. Diğer kimyasal içerikli ürünlerin satış fiyatı ortalama 100-300 lira arasında satılırken 1 kilogram bıttım sabunu sadece 25 TL’dir.