Bıttım Sabunu Nerede Üretilir?

Siirt bıttım sabunu binlerce yıl zaman öncesinden el yapımı olarak üretilen doğal saç ve cilt sabunudur. Bıttım, Siirt ve Mardin ili civarlarında yetişen bitki türüdür. Siirt fıstığının aşılanmamış hali olarak bilinmektedir. Bıttım bitkisi meyve olarak da tüketilebilmektedir. Hem kuruyemiş çeşidi hem de sabun yapımında kullanılabilmektedir. Bıttım meyvesi, Ağustos aylarının sonu ve Eylül aylarının başında hasadı yapılmaktadır. Bıttım meyvesi yağı sayesinde bıttım sabunu elde edilmektedir.

Siirt bıttım sabunu faydaları sayesinde çoğu kişi tarafından bilinip kullanılmaktadır. Siirt ve Mardin illerimizi ziyarete gelen insanlar doğal sabunu satın almadan geçmemektedir. Bıttım sabunu nerede üretilir? sorusuna gelecek olursak, sabun Siirt ve Mardin illerinde doğal yöntemlerle üretilmektedir. Üretimi sırasında kesinlikle kimyasal katkı maddeleri kullanılmamaktadır. Sabun üretiminde kullanılan bıttım yağı bilim adamlarının yaptığı test ve araştırmalar sonucunda yağın antiseptik (mikrop öldürücü) özelliği taşıdığı gözetlenmiştir. Bu antiseptik mikrop öldürücü özelliği sayesinde saç dökülmesini, kepeklenmeyi, sivilceyi, mantarı ve sedef hastalığını tamamen önlediği bilinmektedir. Siirt bıttım sabunu kullananların çoğu bu ürün sayesinde birçok saç ve cilt hastalıklarından kurtulmuştur. Tabi ki sabunun faydaları bu tür hastalıkları önlemekle kalmayıp daha birçok saç ve cilt problemlerini önlemektedir. Örnek verecek olursak bıttım sabunu akne, kaşıntı, gözeneklerin açılması ve varislerin rahatlamasında da etkili sonuçlar göstermektedir. Tamamen kimyasal katkısız ve doğal üretildiğinden dolayı bıttım sabunu zararı kesinlikle bulunmamaktadır. Ürünü kullanırken gönül rahatlığı ile saç veya cildinize kullanabilirsiniz. Sabun bütün yaş grupları için kullanılabilmektedir.

Bıttım sabununu şöyle özetleyecek olursak; tamamen doğal üretilen mucizevi faydalara sahip olan üründür. Tamamen doğal üretilmesinden dolayı herkes tarafından ilgi ile karşılanıp kullanılmaktadır. Sizlerde internet sayfamızdan hemen Mardin bıttım sabunu siparişi vererek sabunu saç veya cilt sorunlarınızı gidermek için kullanabilirsiniz. Bıttım sabunu satın almaya karar verdiyseniz özellikle Siirt veya Mardin illerinde üretilen sabundan temin etmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni de piyasada bıttım sabunu adı altında birçok sahte ve kalitesiz üretime sahip olan ürünler bulunmaktadır.

Tamamen doğal Siirt ve Mardin bıttım sabunları satın almak için internet sayfamızda bulunan sipariş ver formunu doldurabilir veya 0543 815 7191 cep telefon numarasından bizlerle 7/24 iletişim haline geçebilirsiniz.