Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Öncelik olarak bıttım sabunu satın alırken dürüst çalışarak doğal üreten firmalardan satın almanız en önemli unsurdur. Satın aldığınız sabunun kesinlikle fabrikasyon olarak seri üretim yapan firmalardan satın temin etmediğinizden emin olmanız gerekmektedir. Sahte ve kalitesiz sabunlar sizlere fayda sağlamak yerine zararlarını gösterebilir. Bizlerin ürettiği sabun Siirt’e ait olup tamamen doğal üründür. Bunlara önem gösterdikten sonra şimdi sizlere bıttım sabunu nasıl kullanılır? hakkında önemli bilgilere yer vereceğim.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabunu kullanımı aslında çok basittir. Sabunu kullanırken yanında kesinlikle herhangi bir farklı ürün kullanmamız gerekmektedir. Farklı bir ürün kullanmak yanlış bir karardır. Çünkü bıttım sabununu kullanırken sabunda bulunan bıttım yağı vücudunuzdan gitmemesi için farklı bir ürün kullanmamanız gerekmektedir. Kısacası sabunu kullanırken şampuan veya saç kremi kullanmamalısınız. Fakat sabun ilk kullanımlarda saçlarınızı sertleştirirse ek olarak birkaç defalık geçerli saç kremi kullanabilirsiniz.

Sabunu saç sorunlarınız için kullanıyorsanız saçlarınızı ilk olarak ılık su ile yıkayınız. İyice saçlarınızı ılık su ile yıkadıktan sonra sabunu saçlarınıza kullanmaya başlayınız. 2 dakika boyunca saçlarınızda köpükleşmesini bekleyiniz. İyice köpükleştikten sonra birkaç damla su saçlarınıza dökerek saçlarınızı parmak uçlarınız ile ortalama 3-5 dakika boyunca kaşıyarak masaj uygulayınız. İyice masaj uyguladıktan sonra saçlarınızı ılık su ile orta derece yıkayınız. Ardından tekrar sabunu saçlarınıza kullanın iyice köpükleştikten sonra tekrar birkaç damla su dökerek parmak uçlarınız ile yeniden 3-5 dakika boyunca masaj uygulayınız. Bu işlemlerden sonra ılık su ile saçlarınızı tamamen köpük kalmayacak şekilde yıkayınız.

Bıttım sabununu saçlarınıza her 2 günde bir kullanınız. Ancak saçlarınızı her gün yıkama mecburiyetindeyseniz bıttım sabununu sadece 1 defalık mahsus uygulayınız.

Sabunun kullanımı anlattığımız gibi basittir. Düzenli kullanımına özen gösterdiğiniz takdirde sabunun faydalarından yararlanabileceksiniz. Bıttım sabunu yüze nasıl kullanılır adlı makalemizde de yüz için kullanımı anlatılmıştır. Sabunu yüz için kullanacaklar makalemize göz atabilir. Bıttım sabunu nasıl kullanılır? makalemizin sonuna geldik. Diğer bıttım sabunu hakkında makalelere de göz atabilirsiniz.