Bıttım Sabunu Kullanım Tavsiyeleri

Siirt’in meşhur el yapımı ürünlerinden biri olan bıttım sabunu saç dökülmesine karşı faydaları herkes tarafından bilinmektedir. Siirt ilini gezmeye gelen yabancı turistlerin ilgisini çeken sabun birçok haber ve dergilerde konu olmuştur.

İlk olarak sizlere bıttım sabunu faydaları hakkında birkaç bilgi verebilirsiniz. Bıttım sabunu bıttım (menengiç) yağından elde edilen üründür. Yapım aşamasında hiçbir kimyasal katkısı kullanılmadan üretilmektedir. Tamamen doğal olan sabunun saça ve cilde faydaları saymakla bitmemektedir. Saç dökülmesi, kepeklenme, yağlı saçlar, sivilce, egzama, mantar, sedef, kaşıntı ve daha birçok saç ve cilt sorunlarına karşı iyi gelen sabun herkes tarafından kullanılmakta ve tavsiye edilmektedir.

Sizlerde hemen doğal sabunumuzu kullanarak saç veya cilt sorunlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Mucizevi dokunuşlara sahip olan bıttım, sadece Siirt ve Mardin illerimizde üretilmektedir.

Sabunun kullanımı oldukça basittir. Normal bir sabun gibi köpürterek cildinizi güzel ve yumuşak bir şekilde ovalayabilirsiniz. Daha sonra cildinizi ılık su ile düzenli bir şekilde durulayınız. Sabunu normal günlük hayatta kullandığınız sabunlar gibi doğru bir şekilde kullanmanız yeterlidir. Ancak sabunu kullanırken birkaç püf noktalarına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bıttım Sabunu Kullanım Tavsiyeleri;

  • Sabunu iyice köpürterek saçlarınızda 7 dakika boyunca ovalayıp, parmak uçlarınız ile masaj uygulayın.
  • Sabunu kullanırken, yanında ek olarak farklı bir ürün kullanmayınız. (şampuan, sabun, krem vs…)
  • Sabunu düzenli olarak her gün veya iki günde bir kullanınız. 1. gün bıttım sabunu kullanıp 2. gün farklı bir ürün kullanmanız sizlere fayda yerine zarar verecektir.

Bu üç önemli maddelere dikkatli ve düzenli bir şekilde kullandığınız sürece sabunun faydalarını kısa bir sürede hemen görebileceksiniz. Hemen doğal sabun siparişini vererek saç veya cilt sorunlarınızdan kurtulun.