Bıttım Sabunu Hakkında Bilgiler

Siirt’in gözdesi bıttım sabunu son zamanlarda saç ve cilt sorunları için en çok tercih edilen doğal bakım ürünlerin arasında baş rolde yer almaktadır. Bu neticenin oluşmasının sebebi de ilk olarak sabunun binlerce yıl öncesinden bu yana kadar el yapımı olarak üretilmesidir. Diğer bir unsurda sabunun gösterdiği etkili sonuçlardır. Sizlere bu makalemizde bıttım sabunu hakkında bilinmeyen birçok önemli bilgilere yer vereceğim. Bıttım sabunu şuan ki günümüze Sümerliler sayesinde gelmiştir. Ülkemizde ise binlerce yıllardan bu yana kadar üretimi sadece Siirt ilimizde yapılmaktadır. Bu sabunun doğallığı ve faydası hakkında en önemli etken yapılışında kullanılan bıttım yağıdır. Siirt ilinde yetişen bıttım meyvesinin yapraklarından elde edilen bu yağ sayesinde Siirt bıttım sabunu üretilmektedir. Aynı zamanda bu yağ çok pahalı bir üründür. Sabunun yapılışı sırasında saça ve cilde faydaları saymakla bitmemektedir. Bu yağ sayesinde sabunda antiseptik yani mikrop öldürücü özellik oluşmaktadır. Herkesin bildiği gibi antiseptik vücutta bulunan bakterilerin dışarıya atmasında etkilidir. Bu netice ile ciltte bulunan mikropların dışarıya atılması için bıttım sabunu kesinlikle kullanılmalıdır.

Fakat sabunun faydaları arasında en çok dikkat çeken ve insanların büyük bir ilgisini çeken saç dökülmesini önlemesidir. Saç dökülmesi herkesin bildiği gibi engellenmesi ender görülen bir saç hastalığıdır. Fakat bunu doğal sabunumuzu kullanarak önlemeniz oldukça basit ve uygun fiyata gelecektir. Bıttım sabununu kullananların çoğu sabunun saç dökülmesini tamamen önlediğini dile getirmişlerdir. Bu sayede sabun ülkemiz dahilinde birçok ülkede meşhur olmayı başarmıştır. Sabunumuz birçok deri hastalıklarına da karşı kullanılması gereken mucizevi üründür. Doğal bıttım sabunu faydaları kısaca saymakla bitmemektedir.

Bıttım sabunu fiyatı ve kalitesi ile daha çok tercih edilen bir ürün haline gelmiştir. Günümüzde kimyasal içerikli saç ve cilt bakım ürünleri ortalama 100-400 lira arasında değişen bir fiyatta satılırken. 1 kilogram sabun 25 TL değerindedir. Aynı zamanda sabunun doğallık oranı %100’dür. Fakat bu kimyasal içerikli ürünler için geçerli bir durum değildir. Sizlerin tek yapmanız gereken saç ve cilt sorunlarınızı önlemek için kesinlikle tercihiniz doğal ürünlerden yana olmalıdır. Günümüzde seri üretime sahip satılan şampuanlar ve saç kremleri ne yazık ki faydasından çok zararlarını göstermektedir. Bu nedenle kesinlikle kimyasal saç ve cilt bakım ürünleri kullanmayınız. Sizlere bıttım sabunu hakkında önemli olan bilgileri kısa ve özet bir şekilde anlatmaya çalıştık. Diğer makalelerde görüşmek üzere.